عیب یابی یخچال فریزر

1علت صدای زیاد یخچال چیست؟
صدای زیاد یخچال و یا فریزر در حالت عادی ممکن است به دو دلیل زیر باشد: 1- فرسودگی یا خشکی فن اواپراتور 2-ایجاد توده برفک دور فن اواپراتور در حالت اول ممکن است مشکل با روغن کاری جزئی برطرف شود اما در حالت دوم باید علت برفک زدن را پیدا کرد.
2دلیل برفک یخچال چیست؟
اگر به هر دلیل هوای محیط وارد فضای یخچال و یا فریزر شود، برفک تشکیل می شود. در واقع رطوبت موجود در هوای محیط وقتی وارد فضای سرد یخچال می شود، یخ زده و اصلاحا برفک ایجاد می شود. برای رفع این مشکل باید به دنبال دلایل بسته نشدن درب یخچال و یا بررسی کامل لاستیک دور درب باشید.
3چرا یخچال یکسره کار می کند؟
یکسره کار کردن یخچال یا فریزر ممکن است به دلایل زیر باشد: 1- تنظیم دما بر روی مقادیر پایین. 2- وجود گرد و غبار در محیط خانه یا کثیف بودن کویل و کندانسور
4چرا یخچال سرد نمی کند ولی فریزر سرد است؟
گاهی پیش می آید که فریزر به خوبی کار می کند اما یخچال گرم است و سرد نمی کند. دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد. مهمترین دلیل آن درست عمل نکردن هیتر ضدبرفک می باشد که نم یتواند برفک روی کویل ها را ذوب کند و به همین دلیل ضخامت برفک افزایش پیدا کرده و توان جذب گرما را ندارد.
5چرا یخچال کار نمی کند؟
کار نکردن یخچال فریزر ممکن است به دلایل زیر باشد: 1- قطعی برق 2-خرابی رله استارت یا ترموستات 3-خرابی ترموستات 4- قطع اتصال بین ترموستات و رله 5- خرابی کمپرسور
6علت یخ زدن لوله پشت یخچال چیست؟
لوله های پشت یخچال وظیفه انتقال حرارات را از درون به بیرون یخچال به عهده دارند. در صورتی که لوله های پشت یخچال برفک یا یخ زده است ممکن است به دلایل زیر باشد: 1- دمای یخچال بسیار پایین است. با تنظیم دمای مناسب این مورد را بررسی کنید. 2- گاز یخچال بیش از اندازه شارژ شده است. 3- ترموستات تنظیم نیست یا درست کار نمی کند.
repairing-service-250x250

تماس با ما

برای تعمیر فوری تماس بگیرید یا در شبکه های اجتماعی خرابی یخچال خود را با ما در میان بگذارید.شماره تماس

09372051442


پشتیبانی سایت

info@tamir-yakhchal.ir